piątek, 17 sierpnia 2007

Poddasze - otwórz się na świat

Poddasze najlepszym miejscem w domu

To nie złudzenie - to fakt. Produkty VELUX zamieniają poddasze w oazę światła i powietrza. Poddasze nie musi byc drugorzędną i ciemną częścią domu. Otwórz swoje poddasze na światło i zobacz różnicę: otwarta przestrzeń, zwiększona widoczność i lepszy kontakt z otaczająca naturą sprawiają, że czujesz się komfortowo i swobodnie.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest możliwe dzięki zaplanowaniu poddasza bez ścian działowych, sufitów i z niską ścianką kolankową.

Lata praktyki pozwoliły nam wypracować najlepsze, najtrwalsze i najwygodniejsze dla użytkowników konstrukcje okien do poddaszy. W wyniku doświadczeń stało się jasne, że optymalne doświetlenie i kontakt ze światem zewnętrznym zapewniają umieszczone stosunkowo nisko okna z wygodnym w użyciu górnym systemem otwierania (GGL, GGU, GZL).

Czasami jednak konstrukcja poddasza (np. wysoka ścianka kolankowa) powoduje, że okna zainstalowane są zbyt wysoko. Wówczas ze względu na wygodę uzytkowania mogą być zastosowane okna z dolnym systemem otwierania (GZL B).


W przypadku dachów o niskim kącie nachylenia (od 20 do 55 stopni) zalecamy okna z podwójnym systemem otwierania (GHL, GPL). Można je otwierac obrotowo od góry lub uchylnie od dołu.

Poddasza z oknami VELUX łączą oryginalność aranżacji z komfortem uzytkowania. Nisko zainstalowane okna zapewniają doskonałą widoczność, być może najlepsza w całym domu. Wyobraź sobie, że jesteś na poddaszu, siedzisz na sofie i podziwiasz wspaniałe widoki za oknem. Jest cicho - nikt nie hałasuje nad głową, a uliczny zgiełk jest niemal niesłyszalny. Światło, widoczność i spokój sprawiają, że poddasze to miejsce, w którym chcesz przebywac przez cały czas.

Źródło: Velux

Brak komentarzy: