środa, 22 sierpnia 2007

Jadalnia na poddaszu

Jadalnia to miejsce, gdzie wokół stołu gromadzą się przy posiłkach wszyscy członkowie rodziny. Kiedyś była ona oczywistym elementem każdego domu i wprost trudno było wyobrazić sobie szanujący się dom bez prawdziwej jadalni. Potem, w czasach małych mieszkań i znienawidzonych "metraży", funkcje tego pomieszczenia pełnił, lepiej lub gorzej, tzw. "kącik jadalny" albo niewielki stół, czy nawet tylko blat w kuchni. Teraz jadalnie przeżywają swój renesans. Centralnym i najważniejszym punktem jest w nich oczywiście stół, ale dopiero odpowiednie światło czyni
to miejsce wyjątkowym.

Kolorowe kontrasty
Nowoczesne wnętrze. Dominują zdecydowane kolory, szkło i metal. Kamienna posadzka chłodzi ogniste barwy i pięknie odbija światło, wpadające przez zestawione ze sobą okna do poddaszy.

Przytulna harmonia
Jasna, ciepła przestrzeń, doświetlona przez 4 okna w zestawie combi. Naturalne kolory mebli i odsłonięta konstrukcja dachu harmonizują ze sobą, nadając wnętrzu wrażenie przytulności.

Rozległa przestrzeń
Niezwykle ciekawe wnętrze, w którym jadalnia jest częścią rozległego salonu wychodzącego na taras. Część stołowa doświetlona umieszczonymi bezpośrednio nad nią oknami do poddaszy.

Słoneczny stół
Miłe, słoneczne wnętrze. Ciekawe usytuowanie jadalni. Okna umieszczone w szerokim przeszkleniu przechodzącym przez kalenicę. Chroniące przed słońcem, kolorystycznie dobrane rolety.

Monika Kupska-Kupis
Architect Project Coordinator

źródło: http://www.meble.pl

Brak komentarzy: